Stal zamknięta, profil zamknięty. Co to jest?

Wybór profilu okiennego to nie ostatnia decyzja w przypadku zakupu okien PCV. Poza szybami, ciepłą ramką czy klamkami warto również zapoznać się z tematyką konstrukcji stalowej wzmacniającej od wewnątrz nasze okna. W standardzie zwykle wewnątrz profilu okiennego znajduje się stelaż z tzw. stali otwartej, w przekroju kształtem przypominającej literę „C”. Niewielu sprzedawców informuje, że okna można doposażyć za niewielką opłatą (przeważnie 3-7%) w stelaż wewnętrzny ze stali zamkniętej, przypominającej w przekroju kwadrat. Poniżej prezentujemy przekroje profili obrazujące różnicę:

stal-zamknięta

 

Zwracamy uwagę, że niewielka inwestycja, związana z doposażeniem naszych okien w stal zamkniętą może pozwolić nam uniknąć wielu problemów w trakcie użytkowania. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko opadania skrzydeł okiennych o większych gabarytach.

Warto zwrócić uwagę, że często lepiej jest dobrze wyposażyć niższy model profilu okiennego, niż kupić „goły” profil z wyższej półki. Opcje takie jak ciepła ramka, potrójne szyby, czy wspomniana w niniejszym artykule stal zamknięta mogą w znacznym stopniu wpłynąć na jakość i tym samą ostateczną ocenę kupowanych okien.